Spa

Fatsa Termal & Spa Otel içerisinde bulunan Termal Spa'mız 8.00 - 23.00 saatleri arası hizmet vermektedir. (Pandemi dönemi izin verilen saatler arası).

Otelimize konaklamaya gelen tüm misafirlerimiz, Termal Spa'mızda hizmet veren ve alanında eğitim almış deneyimli personellerimizle yaptığı 15 dakikalık görüşmeler sonrası kronik ve geçici rahatsızlıklarına göre Termal Spa’mızı en ideal nasıl kullanabilecekleri hakkında bilgilendirilmektedir.

Eski adı ile Sarmaşık Kaplıcamız yeni ve modern yapısı ile Fatsa Termal & Spa Otel!

Kaplıcamızın geçmişi 500 yıla dayanmaktadır. Mineralli sularda dünya alt standardı 500 mg/l’dir. Termal suyumuz, içerdiği 1565 mg/l mineral ile dünya standartlarının oldukça üzerindedir. Kaynaktan suyun çıkış derecesi 48 °C’dir. Termal suyun sıcaklığı şeker, yüksek-alçak tansiyon, kalp rahatsızlıkları gibi hastalıkları olan misafirlerimizde tetikleyici durum oluşturmaması için 38 derecenin üzerine çıkarılmamaktadır.

Fatsa Termal & Spa Otel’de, kaplıca deneyiminizi unutulmaz kılmak için siz değerli misafirlerimize tamamlayıcı birçok farklı bakım hizmetini de sunuyoruz!

Spa’mızda; İnfaruj Lamba Medikal Masaj, Ayak Detoksu, Ultrasonik Peeling, Hacamat, Sülük, Kil Maskesi, Türk Hamamında Kese-Köpük Hizmeti, Uzak Doğu Masajı gibi birçok hizmetten yüksek kalite ve hijyen koşullarında faydalanmanız için çalışıyor ve kaplıca deneyiminizi en güzel şekilde yaşamanız bilinciyle çalışıyoruz!

Tamamlayıcı bakımlar ile ilgili detaylı bilgilendirmeyi web sitemizde bulabilirsiniz.

Sağlıkla,

Fatsa Termal & Spa Otel

Termal Spa Kullanım Kuralları

Termal Spa’daki havuzlarımızın ısısı doktorumuzun tavsiyesi ile 38-40 °C olarak ayarlanmıştır.

Unutulmaması gereken nokta termal havuzlarımızı çok farklı rahatsızlıkları, sağlık sorunları olan misafirler ziyaret etmektedir. Şeker hastaları, yüksek-alçak tansiyon sorunları, kalp rahatsızlıkları olanlar, tüm bu farklı rahatsızlıkları olan misafirlerin tamamının termal havuzları sorunsuz kullanabilmeleri adına su ısısı Optimum düzeyde olması uygundur bu ısıda 38-40 derecedir.

Termal havuzlarda hijyenin korunması için;

  • Havuzlarda bone takılması zorunludur. (Başında hiç saçı olmayanlar hariç)
  • Termal havuzlara pamuklu ürünler ile girmek kesinlikle yasaktır.
  • 2 yaş altı tüm çocukların havuzda sızdırmazlık özelliği ile güvenli bir kullanım sunan mayo bebek bezi kullanması zorunludur. (Bu özel çocuk bezini Spa Resepsiyondan satın alabilirsiniz.)
  • Termal Spa’da, havuzlarda ve diğer tüm alanlarda çocuklar ebeveynlerinin sorumluluğundadır.
  • Değerli eşyalarınızı otel odalarındaki emanet kasalarına ve Spa Resepsiyon’a bırakmanız önemle rica olunur.
  • Termal Spa soyunma odalarından ve dolaplardan KAYBOLAN DEĞERLİ EŞYALARDAN otel yönetimi kesinlikle sorumlu değildir.
  • Termal havuzlar yüzme amaçlı değildir. Derinliği 1.40 cm olması sebebi ile termal havuzlara atlamak kesinlikle tehlikeli ve yasaktır.
  • Termal Spa’dan alınan randevulara lütfen randevunuzdan 10 dk önce geliniz. Randevularınızın iptalini lütfen zamanında bildiriniz. Randevusuna 2 kez gelmeyen misafirlerimize bir sonraki randevu taleplerinde ücreti peşin alınmadan randevu verilemez.